İbrahim ÖZBAKIR
İbrahim ÖZBAKIR
i.ozbakır@gaziantepgenctumsiad.org
Ekleme Zamanı: 27.09.2014
Okunma Sayısı: 212

EN SON TEKNOLOJİ

İnsanlar zamanla ihtiyaç olarak gördükleri şeylerin aslında eski zamanlara göre çok lüks olduğunu görebilseydi belki de yer yüzünde bu kadar tüketim çılgınlığı olmazdı. Teknoloji, insanların ihtiyacına yetişemez hale geldi. Kredi faiz oranları düştü ve insanlar en lüks arabaları aldı, evleri aldı. GSM şirketleri faturaya ek küçük yansımalarla en lüks telefonları satar oldu ve insanların elinde en lüks telefonlar oldu. Eskiden olsa servet yada sermaye diyebileceğimiz paraları şuan insanlar ceplerinde telefon diye, kollarında saat diye gezdirir oldu.

Tehlikenin farkında mısınız aslında bu umarsız yükseliş gün gelecek sert çakılmalara neden olacak. O gün geldiğinde herkes birileri yada bir şeyler için çalışmak zorunda olacak. Zengin ile fakirin arasındaki makas git gide açılacak ve kölelik sistemi yeniden gelecek ama bu defa ismi başka bir şey olacak. Büyük devletlerin istediği yerde istediği terör örgütünü oluşturup terörü bitirmek için orayı dağıttığı gibi, büyük şirketler de insanlara lüksü çok ucuza verip alıştıracak sonra onu elinden alarak lükse muhtaç edecek ve o lüks yaşam için köle yurduna koyup çalıştıracak. Bunlar benim felaket senaryolarım. Olmasından korktuğum dünya bu. Olmasından korkuyorum ama olmaması içinde bir neden bulamıyorum işin ilginç tarafı.

İşçi maaşı ile çalışan birisi çok rahat işçisi olduğu fabrikanın sahibinin sahip olduğu bir çok şeye sahip olabiliyorsa ve bunu para harcamadan borçlanarak yapıyorsa benim korktuğum dünya çok uzakta görünmüyor. Yazılarımda hep bahsettiğim gibi, yeni nesile yön vermek bu günün eğitmenlerinin elinde. İleride dünyanın nasıl olmasını istiyorsak bu gün evladımızı öyle yetiştirmemiz lazım. En güzel ahlak hangisi ise onunla ahlaklanması birazda bizim elimizde.

Ülkenin etrafı sürekli savaşlarla ve terörist faaliyetlerle meşgul iken hükümetimizin milli eğitime verdiği önemin aslında ne kadar kritik olduğunu anlayabiliyoruz. Dünyayı düzeltecek olan yeni nesilleri şekillendirmenin başka yolu yok. Yıllarca nifak tohumları ektiler, Abdulhamid hain dediler, evladı atasına düşman ettiler ama gün geldi gerçekler ortaya çıktı. Atasını hain bilen nesilden atasıyla gurur duyan nesile ulaştık. Bundan korkan Avrupalı bize oyalanacak, düşünmemizi engelleyecek yeni şeyler verdi. Büyük yatırımlar yaptılar bu konuda. Yine de  önüne geçemeyecekleri bir nokta var. Evimizin içine müdahale edemeyecekler. Biz teknolojiyi kendimiz istediğimiz gibi kullanırsak, kendimiz istediğimiz gibi kullandırırsak onları, onların silahı ile vururuz.  Zamanımızın büyük Allah dostları teknolojiyi nasıl kullanıyorsa bizde öyle kullanalım. Müslüman her şeyin en iyisine layık.


Yazarın Diğer Yazılarını Okumak İçin Seçiniz;

GENEL MERKEZ

İSTANBUL
  • Tel : 0212 000 00 00 (Pbx)
  • Fax : 0212 000 00 00
  • Mail : info@bikahve.net
+90212

000 00 00

info@bikahve.net